Festivaller

Festivaller İstanbul’da 2019 / Venedik Film Festivali

Bu yıl 28 Ağustos – 7 Eylül tarihleri arasında 76.’sı düzenlenecek olan Venedik Film Festivali için uzun metraj film başvurularınızı “Festivaller İstanbul’da 2019” projesi kapsamında bekliyoruz. Bildiğiniz üzere çeşitli bölümlerden oluşan festival için bu yıl da her bölümden başka programcı ve seçicinin geleceği şekilde Haziran ayı boyunca farklı zaman dilimlerinde gösterimlerimiz olacaktır. 30 Mayıs tarihine kadar daha önce yaygın gösterim ve festival galasını yapmamış, bitmiş ya da bitmek üzere olan, 60 dakikadan uzun olması planlanan, İngilizce altyazısı gömülü uzun metraj filminizin son halini DCP veya Blu-Ray formatında SEYAP ofisine ulaştırmanızı rica ediyoruz.
Aşağıda yer alan link üzerinden üzerinden dolduracağınız başvuru formunda ise Venedik Film Festivali’nde başvurmak istediğiniz bölüm veya bölümleri seçmeniz gerekmektedir. Eksiksiz doldurduğunuzda ise en aşağıdaki SUBMIT butonundan başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Venedik Film Festivali Başvuru Formu  https://forms.gle/mszBoma3y3es87N47
Festivaller

Match Me!’den Haberler

Meslek birliğimiz bu yıl Locarno Film Festivali bünyesinde gerçekleşen Match Me! etkinliği ile bir ortaklık gerçekleştirdi. Etkinliğin konuk ülkeleri arasında Türkiye de yer alıyor. Diğer konuk ülkeler Brezilya, Şili, Meksika ve İsrail. Match Me! kapsamında, üyelerimiz arasından seçilen üç yapımcı, Müge Özen, Emre Oskay ve Can Kılcıoğlu yapım aşamasındaki projelerine ortak yapımcı, fon veya satış ajanı bulabilmek amacıyla toplantılara katılıyorlar. Başarılı bir etkinlik süreci diliyoruz.

 

Festivaller

Match Me! Projesine Seçilen Üyelerimiz

Meslek Birliğimizin Locarno Film Festivali Endüstri Günleri ile ortaklaşa yürüttüğü Match Me! projesine seçilen üyelerimiz belli oldu. Kendilerini kutluyor, başarılar diliyoruz.
Müge Özen      Solis Film 
Emre Oskay     IFP İstanbul Film Productions 
Can Kılcıoğlu  Delice Film