Festivaller

Festivaller İstanbul’da APSA Asya Pasifik Film Ödülleri

Se-Yap Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle sürdürmekte olduğu Festivaller İstanbul’da 2017 projesi aracılığıyla Asia Pacific Screen Awards (APSA) – Asya Pasifik Film Ödülleri’ne başvuru iletmek isteyen yapımcıların, 30 Haziran 2017 tarihine kadar info@se-yap.org.tr adresinden bilgi formu talep etmeleri ve filmlerinin İngilizce altyazılı, şifreli vimeo linkini info@se-yap.org.tr adresine ulaştırmaları gerekmektedir.

APSA başvurusu yapabilecek filmler, 

* Uzun Metraj Kurmaca ise 60+ dakika, Gençlere yönelik uzun metraj ise 60+ dakika, Uzun Metraj Belgesel ise 40+ dakika, Uzun Metraj Animasyon ise 40+ dakika olmalıdır.

* Filmler, 1 Ağustos 2016 tarihinden sonra ilk gösterimini yapmış olmalıdır. Prömiyerini yapmış veya vizyona girmiş filmler tercih edilmektedir.

Sorularınız için info@se-yap.org.tr 

Festivaller

Match Me!’den Haberler

Meslek birliğimiz bu yıl Locarno Film Festivali bünyesinde gerçekleşen Match Me! etkinliği ile bir ortaklık gerçekleştirdi. Etkinliğin konuk ülkeleri arasında Türkiye de yer alıyor. Diğer konuk ülkeler Brezilya, Şili, Meksika ve İsrail. Match Me! kapsamında, üyelerimiz arasından seçilen üç yapımcı, Müge Özen, Emre Oskay ve Can Kılcıoğlu yapım aşamasındaki projelerine ortak yapımcı, fon veya satış ajanı bulabilmek amacıyla toplantılara katılıyorlar. Başarılı bir etkinlik süreci diliyoruz.

 

Festivaller

Match Me! Projesine Seçilen Üyelerimiz

Meslek Birliğimizin Locarno Film Festivali Endüstri Günleri ile ortaklaşa yürüttüğü Match Me! projesine seçilen üyelerimiz belli oldu. Kendilerini kutluyor, başarılar diliyoruz.
Müge Özen      Solis Film 
Emre Oskay     IFP İstanbul Film Productions 
Can Kılcıoğlu  Delice Film