duyurular
,

Festivaller İstanbul’da 2018 / Venedik Film Festivali

Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği’nin, Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle sürdürmekte olduğu “Festivaller İstanbul’da 2018” projesi kapsamında Venedik Film Festivali seçicilerinin İstanbul’da olacakları tarihler belli oldu. Venedik Film Festivali seçicileri, henüz prömiyerini gerçekleştirmemiş uzun metraj filmleri izleyecekler.

Festivale katılım koşullarına uyan uzun metraj filmlerinizin seçicilere izletilebilmesi için info@se-yap.org.tr adresinden form talep etmeniz gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra filminizin İngilizce altyazılı DCP veya Bluray izleme kopyasının 30 Mayıs 2018 tarihine kadar Se-Yap ofisine ulaştırılması gerekmektedir.

Venedik Film Festivali Eleştirmenler Haftası – Giona Nazzaro – 3 Haziran – 6 Haziran 2018

Venedik Film Festivali Venedik Günleri – Gaia Furrer – 6 Haziran – 8 Haziran 2018 

Venedik Film Festivali – Paolo Bertolin – 6 Haziran – 9 Haziran 2018 

 

Festivaller

Match Me!’den Haberler

Meslek birliğimiz bu yıl Locarno Film Festivali bünyesinde gerçekleşen Match Me! etkinliği ile bir ortaklık gerçekleştirdi. Etkinliğin konuk ülkeleri arasında Türkiye de yer alıyor. Diğer konuk ülkeler Brezilya, Şili, Meksika ve İsrail. Match Me! kapsamında, üyelerimiz arasından seçilen üç yapımcı, Müge Özen, Emre Oskay ve Can Kılcıoğlu yapım aşamasındaki projelerine ortak yapımcı, fon veya satış ajanı bulabilmek amacıyla toplantılara katılıyorlar. Başarılı bir etkinlik süreci diliyoruz.

 

Festivaller

Match Me! Projesine Seçilen Üyelerimiz

Meslek Birliğimizin Locarno Film Festivali Endüstri Günleri ile ortaklaşa yürüttüğü Match Me! projesine seçilen üyelerimiz belli oldu. Kendilerini kutluyor, başarılar diliyoruz.
Müge Özen      Solis Film 
Emre Oskay     IFP İstanbul Film Productions 
Can Kılcıoğlu  Delice Film