2-12 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi  planlanan 77. Venedik Film Festivali kapsamında 17.’ si yapılacak olan “Venice Days”  bölümüne uzun metraj film başvurularınızı “Festivaller İstanbul’da 2020” projesi kapsamında bekliyoruz.

5 Haziran 2020 tarihine kadar 60 dakika üzeri, 30 Eylül 2019 tarihinden sonra yapımı tamamlanmış, Dünya prömiyeri statüsünde olan (öncelik verilecektir)  yada uluslararası prömiyer statüsünde olan ( kendi ülkesi dışında hiçbir uluslararası festivalde gösterilmemiş), vizyon, çevrim içi ve televizyon gösterimleri yapılmamış, İngilizce altyazısı gömülü uzun metraj film başvurularınız için aşağıda yer alan link üzerinden başvuru formunu tamamlamanız gerekmektedir. Filmin festivale davet alması durumunda festival gösterimi DCP formatında yapılacaktır. 

 Venice Days Başvuru Formu: https://forms.gle/Kfe6ThhhrMCBEnVJ8

2-12 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi  planlanan 77. Venedik Film Festivali kapsamında 35. Critics’ Week bölümüne yönetmenin ilk uzun metraj filmi veya ilk uzun metraj belgesel başvurusunu “Festivaller İstanbul’da 2020” projesi kapsamında bekliyoruz.

5 Haziran 2020 tarihine kadar 60 dakika üzeri ve festival tarihinden önceki 12 ay içerisinde yapımı tamamlanmış, Dünya Prömiyeri  veya Uluslararası Prömiyer (Türkiye dışında hiç bir festivalde gösterilmemiş) statüsünde olan, çevrimiçi hiç bir platformda gösterime sunulmamış,  İngilizce altyazısı gömülü uzun metraj film başvurularınız için aşağıda yer alan link üzerinden başvuru formunu tamamlamanız gerekmektedir.   

Venice Critics’ Week Başvuru Formu: https://forms.gle/r1Ys24GGQBRoguqUA

”Festivaller İstanbul’da 2020″ projesi kapsamında 18-26 Eylül 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan  68.San Sebastian Film Festivali için uzun metraj film başvurularınızı bekliyoruz.
Bildiğiniz üzere, festival yöneticileri, tüm dünyada geçerli olan seyahat kısıtlamaları ve pandemi tedbirleri ortadan kalkıncaya kadar filmleri link üzerinden değerlendirmektedir.
5 Haziran 2020 tarihine kadar 60 dakika üzeri ve festival tarihinden önceki 12 ay içerisinde yapımı tamamlanmış, Uluslararası Prömiyer ve Dünya Prömiyeri statüsünde olan İngilizce altyazısı gömülü uzun metraj film başvurularınız için aşağıda yer alan link üzerinden dolduracağınız başvuru formunu tamamlamanız gerekmektedir. 


San Sebastian Film Festivali Başvuru Formu: https://forms.gle/jgT3oyMSTw5RDb4X6