Festivaller

Festivaller İstanbul’da 2019 / Locarno Film Festivali

Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Festivaller İstanbul’da 2019” projesi kapsamında Locarno Film Festivali başvurularınızı bekliyor.
Bu yıl 7-17 Ağustos tarihlerinde 72.’si düzenlenecek olan Locarno Film Festivali’ne başvurular açıldı. Festivalin seçici ve programcısı Daniela Persico, 13-15 Nisan tarihlerinde film izlemek üzere İstanbul’da olacak. En geç 10 Nisan Çarşamba saat 17:30‘a kadar İngilizce altyazı gömülü DCP ya da Blu-Ray formatlı uzun metraj filminizi SE-YAP ofisine iletebilirsiniz.
Ayrıca aşağıda yer alan başvuru formunun doldurularak info@se-yap.org.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.
Başvuru ve detaylı bilgi için bize yazın: info@se-yap.org.tr
Ekran Resmi 2019-03-21 13.52.42
Festivaller

Match Me!’den Haberler

Meslek birliğimiz bu yıl Locarno Film Festivali bünyesinde gerçekleşen Match Me! etkinliği ile bir ortaklık gerçekleştirdi. Etkinliğin konuk ülkeleri arasında Türkiye de yer alıyor. Diğer konuk ülkeler Brezilya, Şili, Meksika ve İsrail. Match Me! kapsamında, üyelerimiz arasından seçilen üç yapımcı, Müge Özen, Emre Oskay ve Can Kılcıoğlu yapım aşamasındaki projelerine ortak yapımcı, fon veya satış ajanı bulabilmek amacıyla toplantılara katılıyorlar. Başarılı bir etkinlik süreci diliyoruz.

 

Festivaller

Match Me! Projesine Seçilen Üyelerimiz

Meslek Birliğimizin Locarno Film Festivali Endüstri Günleri ile ortaklaşa yürüttüğü Match Me! projesine seçilen üyelerimiz belli oldu. Kendilerini kutluyor, başarılar diliyoruz.
Müge Özen      Solis Film 
Emre Oskay     IFP İstanbul Film Productions 
Can Kılcıoğlu  Delice Film