FIAPF

Uluslararası Film Yapımcıları Birlikleri Federasyonu (International Federation of Film Producers Associations | FIAPF) 27 farklı ülkeden 34 yapımcı meslek örgütünün bir araya gelerek oluşturduğu kar amacı gütmeyen bir federasyondur. FIAPF, küresel film ve televizyon yapım endüstrileri kapsamında yapımcıların ortak ekonomik ve yasal çıkarlarını temsil etmektir.

Yapımcı haklarını savunan bir kuruluş olarak FIAPF, telif hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları mevzuatı, dijital teknolojilerin yaygınlaşması ve görsel işitsel değer zincirine etkileri, teknolojik standardizasyon uygulaması ve medya düzenlemeleri, kamu ve özel sektör film finansmanı mekanizmaları konularında mesleki ilke ve politikaların koordine edilmesi sağlamaktadır.

FIAPF aynı zamanda uluslararası film festivallerinin düzenleyicisidir ve bu kapsamdaki rolü, yapımcıların, satış acentelerinin ve dağıtımcıların film festivalleriyle ilişkilerini yönetilmesine katkı sağlamaktadır. Bu bağlamda FIAPF Uluslararası Film Festivalleri Yönetmeliği, festivaller ile film endüstrisi arasında bir güven sözleşmesi oluşturur. Akredite festivallerin, endüstri beklentilerini karşılayan kalite ve güvenilirlik standartlarını uygulaması beklenmektedir.

Meslek Birliğimiz, 2013 yılından beri FIAPF üyesidir. 

Ayrıntılı bilgi için FIAPF resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz:
http://www.fiapf.org

İLETİŞİM

Se-Yap Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği
Turnacıbaşı sokak No:3 Sevim Apt. K:3 D:6 Beyoğlu-İstanbul
Tel: 0 212 2463322
Faks: 0 212 2463328
E-mail: seyap@se-yap.org.tr

BİZİ TAKİP EDİN

Thank you! Your message has been sent.
Unable to send your message. Please fix errors then try again.