Festivaller İstanbulda – Sundance Film Festivali Başvuru Çağrısı

20-30 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan, Sundance Film Festivali başvuru süreci başlamıştır. Aşağıdaki koşullara uyan filmlerinizin başvurularınızı beklemekteyiz.

Sundance Uluslararası Film Festivali başvuru koşulları:

1 Şubat 2021 tarihinden sonra tamamlanmış,

* Türkiye festivalleri dışında hiçbir uluslararası festivale katılmamış, Uluslararası Premier statüsünde olan,

* Uzun metraj kurgu ve belgesel filmlerinizin, Festivaller İstanbulda işbirliği çerçevesinde seçim sürecine katılabilmesi için, 12 Temmuz 2021- 23:59 tarihine kadar Se-Yap başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Se-Yap Başvuru Formu: https://forms.gle/HRF4GhfbusTb8KyL7

İkinci aşamada Se-yap başvuru listesinde yer alan film sahiplerinin her birine, film başvuru ücreti yerine geçen bir kod gönderilecek ve başvuru sahiplerinin www.filmfreeway.com/sundance linkinden festival başvurusu yapması istenecektir. Film başvuru ücretleri Se-yap tarafından ödenecektir.

Başvuru esnasında film linkleri İngilizce altyazılı olarak Vimeo, Youtube ya da Filmfreeway’in kabul ettiği formatta festival yöneticilerine, her iki formu doldururken de sorunsuzca iletilmelidir. Linklerin, şifrelerin ve iletişim bilgilerinizin geçerli olduğundan emin olunuz ve festival seçkisi açıklanana kadar link ve şifrelerinizi değiştirmeyiniz.

Daha detaylı bilgi için festivalin web sayfasını inceleyebilirsiniz.

”Festivaller İstanbulda” bir Se-Yap programı olup, Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir.