Se-Yap Olağanüstü Genel Kurulu Gerçekleşti

yazar:

kategori:

[av_gallery ids=’4897,4898,4899,4900,4901,4902′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’3′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’animations_off’ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-k6kzivc6′ admin_preview_bg=”]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-k6t8nfn4′ admin_preview_bg=”]

Se-Yap, Sinema Eseri Yapımcıları Meslek Birliği, 6 Kasım 2013 Çarşamba günü saat 14.00 de Olağanüstü Genel Kurul toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı meslek birliğimizin çalışmalarını yürüttüğü binada yer alan salonda gerçekleşti. Genel Kurulumuzda oybirliğiyle alınan kararla meslek birliğimizin FIAPF – International Federation of Film Producers Association (meslek birlikleri federasyonuna) üyelik başvurusunun onayı alınmış oldu.

Olağanüstü Genel Kurul toplantımıza katılan, meslek birliğimize sahip çıkarak bizleri destekleyen üyelerimize teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı gözlemcilerine, meslek birliğimizi destekleyen avukatlarımıza da yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Olağanüstü Genel Kurulumuzda alınan kararlarla meslek birliğimiz kurumsallaşma yönünde önemli bir adım atmış oldu.

6 Kasım 2013 tarihli Olağanüstü Genel Kurul kararları

  1. 1. FIAPF – Uluslararası Film Yapımcıları Federasyonuna üyelik işlemlerinin yürütülmesi, tamamlanması, ilgili makamlara, gerekli bildirimlerin yapılması, gerekli izinlerin alınması, gerekli işlemlerin tamamlanması konularında Yönetim Kuruluna tam izin ve yetki verilmesine oybirliğiyle karar verildi.
  2. 2. Birikmiş aidat borcu olan üyeler için bir defaya mahsus ve 31 Ocak 2014 tarihine kadar geçerli olmak kaydıyla borçlarının 1/3’ünü tek seferde ödemeleri koşuluyla geri kalan borçlarının silinmesi yoluyla aidat affı uygulamasına ve birikmiş borçlarını 31 Ocak 2014 tarihine kadar ödemeyen üyeler hakkında hukuki sürecin başlatılmasına oybirliğiyle karar verilmiştir. (Bu konuda detaylar ve uygulama sizlerle e-mail üzerinden ve mektupla paylaşılacaktır. Ödenmemiş aidat borcu bilgisini almak isteyen üyelerimiz meslek birliğimizi telefonlar arayabilir, e-mail gönderebilirler.)
  3. 3. Dağıtım ve Dokümantasyon Yönergesinin 12. Maddesinin revize edilmesine oybirliğiyle karar verildi.
  4. 4. 2014 yılı bütçe tasarısı oybirliğiyle kabul edild

[/av_textblock]