”FESTİVALLER İSTANBUL’DA” PROJESİ – BERLİN FİLM FESTİVALİ BAŞVURULARI AÇILDI

11-21 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Berlin Uluslararası Film Festivali için başvurularımız açılmıştır.

71. Berlin Uluslararası Film Festivali Festivaller Istanbul’da işbirliği çerçevesinde, son 12 ay içinde tamamlanmış, geçen yıl Berlinale başvurusu yapmamış ve Türkiye dışında herhangi bir festivalde gösterilmemiş ya da gösterime çıkmamış -Dünya Premier statüsünü tercih etmekle beraber-, en az Uluslararası Premier statüsünde olan uzun metraj kurgu ve belgesel filmlerinizin başvurularını 11 Ekim tarihine kadar Se-Yap başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz. 
Se-Yap Başvuru Formu: https://forms.gle/4LLbfUm9NFr8aBDN6
İkinci aşama olarak Berlin Film Festivali tarafindan tüm kurallara uyan film listesi ‘Festivaller İstanbulda’ya gönderilecek ve listedeki her film için başvuru ücreti kodu verilecektir. Bu aşamada film sahipleri Berlinale resmi başvurusunu yapacaktır. Başvuru ücretleri Se-yap tarafından karşılanacaktır.
Lütfen mailinizin ve film linkinin geçerli olduğundan emin olunuz ve son başvuru tarihini kaçırmayınız.

Festival başvuru koşullarını detaylı olarak aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://www.berlinale.de/en/film-entry/guidelines/general-guidelines.html

Festivaller İstanbul’da bir Se-yap programı olup, Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir.


Yayımlandı

kategorisi

,

yazarı:

Etiketler: