FESTİVALLER İSTANBULDA PROGRAMI – ROTTERDAM FİLM FESTİVALİ BAŞVURULARI BAŞLADI

27 Ocak – 7 Şubat 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Rotterdam Uluslararası Film Festivali başvuruları başladı.

50. Rotterdam Uluslararası Film Festivali Başvurusu Festivaller İstanbul’da işbirliği çerçevesinde, son 12 ay içinde tamamlanmış, geçen yıl IFFR başvurusu yapmamış ve Türkiye dışında herhangi bir festivalde gösterilmemiş ya da gösterime çıkmamış – dijital gösterim durumunda bölge kısıtlı (geoblock) gösterilmiş , Dünya Premier statüsünü tercih edilmekle beraber-, en az Uluslar arası ya da Avrupa Premier statüsünde olan uzun metraj kurgu ve belgesel filmlerinizin başvurularını 28  Ekim tarihine kadar Se-Yap ve IFFR resmi başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz. 

SEYAP Başvuru Formu: https://forms.gle/oHJ5pZ4gfo7tdaJM8 

IFFR formunda başvuru ücreti bölümünde  Se-yap üzerinden başvurular için verilmiş olan  911-650-925 kodunu girmelisiniz.

Lütfen mailinizin ve film linkinin geçerli olduğundan emin olunuz ve son başvuru tarihini kaçırmayınız. 28 Ekim 23:59 sonrası yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Festival başvuru koşullarını detaylı olarak aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz. Koşullar sayfasının altında başvuru için hesap açabileceğiniz link yer almaktadır.

https://iffr.com/en/film-entry-regulations

Festivaller İstanbul’da bir Se-yap programı olup, Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir.