Festivaller İstanbulda – 51. Rotterdam Uluslararası Film Festivali Başvuru Çağrısı

26 Ocak – 6 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan Rotterdam Uluslararası Film Festivali başvuruları başlamıştır. 51. Rotterdam Uluslararası Film Festivali başvuruları, Festivaller İstanbulda iş birliği çerçevesinde yapılmaktadır.

28 Ekim 2020 tarihinden sonra tamamlanmış,

Geçen yıl IFFR başvurusu yapmamış,

Dünya Premier statüsü tercih edilmekle beraber, en az Uluslararası ya da Avrupa Premier statüsünde olan ve bu statüdeki filmler için Eylül 2021 ile Ocak 2022 tarihleri arasında sadece bir tane festival gösterimi yapmış olan, 

Dijital gösterim durumunda bölge kısıtlı (geoblock) gösterilmiş ya da dijital gösterimde tüm dünyada bölge kısıtı olmadan gösterilmiş ise maksimum 1500 izleyici ile sınırlanmış ve her iki durumda da maksimum 20 gün gösterimde kalmış olan,

Uzun metraj kurgu ve belgesel filmlerinizin başvurularını 26 Temmuz 2021 tarihine kadar SEYAP ve IFFR resmi başvuru formunu doldurarak yapabilirsiniz. Her iki formu doldurmamış başvurular kabul edilmeyecektir.

SEYAP Başvuru Formu: https://forms.gle/BFirPVzrnKe6rJ6KA

IFFR formunda yer alan başvuru ücreti bölüme, SEYAP üzerinden yapılacak başvurular için verilmiş olan‪514-958-415‬ kodunu girmelisiniz.

Lütfen mailinizin ve film linkinin geçerli olduğundan emin olunuz ve son başvuru tarihini kaçırmayınız. 26 Temmuz ‪2021 23.59‬ sonrası yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Festival başvuru koşullarını detaylı olarak aşağıdaki linkten inceleyebilir ve başvurularınızı ilgili sayfadaki resmi formu doldurarak tamamlayabilirsiniz:

https://iffr.com/en/film-entry

Festivaller İstanbul’da bir Se-Yap programı olup, Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir.