Festivaller İstanbulda – 78. Venedik Film Festivali Başvuruları Açıldı

1-11 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan La Biennale di Venezia tarafından organize edilen 78. Venedik Uluslararası Film Festivaline aşağıdaki koşullara uyan film başvurularınızı “Festivaller İstanbulda” programı kapsamında bekliyoruz.

Venedik Uluslararası Film Festivali başvuru koşulları;

*12 Eylül 2020 sonrası tamamlanmış, (geçen yıl festivale başvurmamış olan, 7 Eylül 2019 tarihinden sonra tamamlanmış, hiçbir mecrada ve festivalde gösterilmemiş filmler de, bu yıla mahsus olarak başvurabilir.)

*Hiçbir mecrada gösterime çıkmamış, Türkiye dahil hiçbir festivalde gösterilmemiş
 uzun metraj filmleriniz ile başvurabilirsiniz.

*Başvurular Se-Yap formu ve aşağıda linki verilen festivalin kendi formunu doldurarak yapılabilir.

*Festivalin kendi formunu ödeme bölümüne kadar doldurup festivale göndermeli ve gönderdiğinizi info@se-yap.org.tr adresine bildirmelisiniz.

*Her iki işlem için son başvuru tarihi 15 Mayıs 2021- 23:59 ‘dur. Bu tarihten sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Venice International Film Festival Başvuru Formu: https://web9.labiennale.org/sel/1e.aspx

Se-Yap Başvuru Formu: https://forms.gle/mZuHDGnDNSTe4nQy7

Lütfen mailinizin ve filminizin altyazılı linkinin geçerli olduğundan emin olunuz ve son başvuru tarihini kaçırmayınız.Festival başvuru koşullarını detaylı olarak aynı linkten inceleyebilirsiniz. 

https://www.labiennale.org/en/cinema/2021/regulations

”Festivaller İstanbulda” bir Se-Yap programı olup, Kültür Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenmektedir.